aktuálne máme:


Betty 12% EPM resp. (12°). Blonde Ale svetlé vrchne kvasené pivko, ktoré je blízke APE (Americký typ pivka) množstvom chmeľu (rekord Hvezdoňu) v studenom chmelení. Svetlé pivko, bez karamelových tónov. Voňavé a v chuti plné. Alkohol 4,7%, horkosť 26 IBU.

Ave Eva Milk Stout (Stout) 13% EPM resp. (13°). Čierne pivko anglického typu, nižšie nasýtené s peknou penou. Prídavok laktózy pivko zjemňuje (krémová chuť v ústach), horkosť je nízka (1,5/5), aróma kávových a kakaových tónov. Môžete skúsiť hľadať chuťové vnemy po vanilke, rume, škorici či para orechoch.  Alkohol na úrovni 5,1% obj.

Monča 13⁰ APA (American Pale Ale - vrchne kvasené pivko). Ejlík iný, ako ste u nás zvyknutí. Minimálne preto, lebo sme použili úplne iné kvasnice a ako zvyčajne sme použili veeľa chmeľu spoza Mláky (oceánu). Pivko je zahmlené, chuť a vôňa intenzívnejšia. Vo vôni (aróma 4,5/5) je cítiť šťavnaté tropické ovocie – liči, ananás, limetka V chuti tak ako vo vôni prekvapí silná šťavnatá ovocná linka tropického ovocia, borovice a na konci dochuti limetka a pomelo. Horkosť (2/5) je na daný štýl nižšia a má charakter ovocnej príjemnej dochuti. Aj keď je pocit šťavnatosti daný typom kvasníc, ktoré zanechávajú vyšší zostatkový cukor, je pivko prekvasené dosucha.  Alkohol na úrovni 4,2% obj.

Malina Fruit ALE je na svete je to iba 9,5° vrchne kvasené pivko s prídavkom malinového pyrééé. Zloženie: jačmenné slady, voda, kvasnice, chmeľ a malinové pyré. Žiadne iné prídavky, žiadne pridané cukry. Ľahučké dobre nasýtené pitíčko. Horkosť veľmi jemná 16 IBU, alkohol iba 3,2% obj.

IPA Džordžo (India Pale Ale) 13,5 % EPM resp. (13,5°) pivko - vrchne kvasené. Farba svetlo-jantárová - číra, pekná svetlá pena a nasýtenie je stredné, všeobecne ale ideálne. Vo vôni a v chuti cítiť broskyňu, múčenku, jemne tropické ovocie. Horkosť na úrovni 45 IBU (4/5) a aróma 4,5/5. Alkohol na úrovni 5,5% obj. Cena 3,5€ za liter

už nie je, ale bolo fajné:


Betty 11% EPM resp. (11°) - letná verzia obľúbeného - vrchne kvaseného pivka (štýl Blonde ALE, americký variant). Farba svetlá, dobré nasýtené. V chuti cítiť ľahko citrusy, papaya, korenie. Alkohol 4,1% obj., Horkosť na úrovni 28 IBU (2/5) a aróma 4,5/5.


SamoAno (Slovak summer ale) 10 % EPM resp. (10°) svetlé pivko bez karamelových či farbiacich sladov - zvrchu kvasené. Do sucha prekvasené, ľahučké telo ale o to chmeľovejšia chuť a aróma po limetke, citrónovej tráve a slovenskej kvetinkovej lúke. Horkosť na úrovni 28 IBU (2/5) a aróma 4/5. Alkohol na úrovni 4,3% obj. Vhodný darček pre tých, ktorí chcú aj vychutnať pivko aj sa osviežiť.


Novinka Sára Mikejla (Session IPA) 11% EPM resp. (11°). Je to ľahšia svetlá IPA, čo sa sladového základu týka. Horkosť ale ostáva podobná klasickej IPe. Snažili sme sa dosiahnuť aj dostatok ovocnej arómy pridaním veľááá chmeľu do DRY HOP alebo ponašom studeného či suchého chmelenia. Zajtra bude čerstvo nafľaškovaná, tak kto chce vyskúšať 100% čerstvosť z tanku, neváhajte a objednajte :). IBU 42 (3/5) a aróma 4/5.

Pre veľkých nedočkavcov máme už aj nášho nového 11 % EPM resp. (11°) ležiaka Eliášovský prorok uvareného špeciálne pre táborisko na Malom Dunaji v obci Eliášovce. Ešte si žiada 1 týždeň poležať, ale už teraz je skvelé a kto má rád české ležiaky, príde si na svoje. Svetlé, príjemne nachmelené čestkým chmeľom a varený zo slovenského sladu.

Legenda sa vracia,
 Strong Bitter 14 % EPM resp. (14°) - v štýle tohto anglického špeciálu sa nachádza aj špecifikácia Extra special, čo sedí. Kto ešte neviete, tento náš recept vyhral pred rokom na Bratislavskej pivnej súťaži a zaujal mnoho pivkárov, ktorí hľadajú niečo neobvyklé, výnimočné. Medená farba, stredné telo, karamelové tóny v chuti, lesné ovocie, jemne citrusy a náznaky slivky. Horkosť na úrovni 38 IBU (3,5/5) a aróma 3,5/5. Alkohol na úrovni 5,8% obj. Takéto pivečko bežne nedostanete, šupito, lebo Extra special predsa nemôže byť navarené veľa...

APA Mižulák (American Pale Ale) 13 % EPM resp. (13°) svetlo jantárové pivko - vrchne kvasené, ktoré sme varili už minulý rok kočovne, ale konečne sa dočkalo premiéry aj v našom pivovare (recept bol testovaný už viac krát v domácich podmienkach ). Farba svetlo-jantárová - číra, pekná svetlá pena a nasýtenie je na naše pomery vyššie, všeobecne ale ideálne. Vo vôni a v chuti cítiť limetku, grapefruit, černice, jemne tropické ovocie. Horkosť na úrovni 38 IBU (3/5) a aróma 4/5. Alkohol na úrovni 5,5% obj. Mižuláka majú radi aj nežné polovičky...  
Schwarzbier (čierny ležiak) 13 % EPM resp. (13°) čierne pivko - spodne kvasené, nemeckého typu. Farba je príznačná názvu pivka, pena je svetlo-hnedá. Naýtenie stredné-nižšie na ležiak. Kmeň kvasníc je stredne prekvašajúci, takže v pivku nájdete aj mierne vyššiu sladkosť. Dominujú kávové tóny s náznakmi čokolády. Horkosť 28 IBU (2/5), kávová aróma (4/5). Alkohol 4,3%. Je to ležiacky špeciál ako sa patrí.
IPA Simeon (India Pale Ale) 13 % EPM resp. (13°). Pivko - vrchne kvasené, oranžovej farby, jemne zahmlené (nie je závadou, riadny „kraft bír“). Svetlá pena, stredné nasýtenie. Vo vôni cítiť citrusové plody, hlavne grapefruit, jemne mango, broskyňa a marhuľa. V chuti okrem spomenutých ovocných tónov cítiť aj jemné zemité a chuťové zložky. Horkosť na úrovni 40 IBU (3,5/5) a aróma 5/5. Pivko je vyrobené z anglického sladu a anglických a nemeckých chmeľov, ktorých tam šla poriadna dávka. Alkohol na úrovni 5,5% obj. Pivko na vychutnanie.