• Váš košík je prázdny

Pivné "MENU" Pivovaru HVEZDOŇ

... aktuálnu ponuku nájdete v sekcii Obchod

Eliášovský prorok 11°

štýl: ležiak - Pivko testujeme na vodácku sezónu do Eliášoviec. V táborisku Pod krížom sa bude čapovať tento ľahučký ležiak plzeňského typu. Veľmi jemný, príjemná chmeľová aróma a decentne vyššia horkosť bez ovocných tónov.

Intenzita arómy: 1/5
Alkohol 4,6% objemu
Horkosť: 37 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 6
Peco´s Double Six 12°

štýl: ležiak - Pivko testujeme pre výčap v Hviezdoslavoveležiak plzeňského typu. Akurát jemný, príjemná chmeľová aróma a  horkosť bez ovocných tónov.

Intenzita arómy: 1/5
Alkohol 4,9% objemu
Horkosť: 38 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 6
Betty 11,5°
štýl: Blonde Ale. Svetlé vrchne kvasené pivko, ktoré je blízke APE (Americký typ pivka). Svetlé pivko, bez karamelových tónov. Aróma: intenzívna. V chuti cítiť papaya, tropické ovocie. Pivko na objemnejšie "vychutnávanie"...

Intenzita arómy: 4/5
Alkohol 4,7% objemu
Horkosť: 26 IBU - nízka (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 8,4
Hoch lager 11°

štýl: ležiak varený na štýl California Common. Je to špeciálny typ ležiaku, ktorý kvasí pri vyššých teplotách. Uvarený z kvalitných sladov a českých a nemeckých chmeľov. Svetlá farba, stredné telo, primeraná horkosť, ľahká piteľnosť. Nehľadajte v ňom žiadne silné arómy po ovocí. Čistá jemná chmeľová aróma.

Intenzita arómy: 1/5
Alkohol 3,9% objemu
Horkosť: 33 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 7 
Mižulák 13° APA
štýl: American Pale Ale - svetlo jantárové pivko - vrchne kvasené. Číra, pekná svetlá pena a nasýtenie je na naše pomery vyššie, všeobecne ale ideálne. Vo vôni a v chuti cítiť limetku, grapefruit, černice, jemne tropické ovocie. Jemne horké na štýl, ale príjemné pivko.  
(P.S.: na fotke s prvou etiketou)
Intenzita arómy: 4,5 /5
Alkohol 5,4% objemu
Horkosť: 38 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 8,9
Monča 14,5° double APA
štýl: American Pale Ale - vrchne kvasené pivko. Vo vôni je cítiť šťavnaté tropické ovocie – liči, ananás, banán. V chuti tak ako vo vôni prekvapí silná šťavnatá ovocná linka tropického ovocia, borovice a na konci dochuti pomelo. Horkosť je na daný štýl nižšia a má charakter ovocnej príjemnej dochuti.
Intenzita arómy: 4,5 /5
Alkohol 5% objemu
Horkosť: 30 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 1/5)
Farba: EBC 8,9
Ave EVA 13°

štýl: Stout (Milk Stout). Tmavé vrchne kvasené pivko. V chuti dominujú kávové a kakaové tóny. Lahodné, s prídavkom malého množstva laktózy, zlepšuje toto pivko renomé tmavých pív. Neveríte? Vyskúšajte...

Intenzita arómy: 2/5
Alkohol 5,2% objemu
Horkosť: 27 IBU - nízka (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 63


Hodnotenie pivka TU (opive.sk) a TU (zivepivo.sk)

Džordžo IPA 14°
štýl: IPA (India Pale Ale). Svetlé vrchne kvasené pivko. Bez karamelových tónov, použitý špičkový anglický slad a najkvalitnejšie chmele. Džordžo á la Juraj - pivko na vychutnanie. V chuti cítiť citrusové ovocie, broskyne, mango.
Intenzita arómy: 4/5
Alkohol 5,7% objemu
Horkosť: 42 IBU - strendná (vzhľadom ku štýlu 3/5)
Farba: EBC 9  

Hodnotenie pivka TU (opive.sk) a TU (zivepivo.sk)
J.B.B. 14°
Legenda sa vracia. Ján's Best Bitter. štýl: Extra Strong Bitter (vrchne kvasené) - v štýle tohto anglického špeciálu sa nachádza aj špecifikácia Extra special, čo sedí Kto ešte neviete, tento náš recept vyhral pred rokom na Bratislavskej pivnej súťaži a zaujal mnoho pivkárov, ktorí hľadajú niečo neobvyklé, výnimočné. Medená farba, stredné telo, jemné karamelové tóny v chuti, lesné ovocie - černice, jemne citrusy a náznaky slivky.

Intenzita arómy: 3/5
Alkohol 5,8% objemu
Horkosť: 44 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 16
Iskrička 1988 19° 

štýl: Imperial IPA (India Pale Ale). Jantárové vrchne kvasené pivko. S karamelovými tónmi. Iskričia - pivko zážitok. Extra chmelené - extra horké. Plné telo a komplexná chuť. V chuti hľadajte pomaranč, mandarínku, egreš, biele víno.


Intenzita arómy: 5/5
Alkohol 7,6% objemu
Horkosť: 88 IBU - vysoká (vzhľadom ku štýlu 3/5)
Farba: EBC 18