Pivné "MENU" Pivovaru HVEZDOŇ

Aktuálna ponuka fľaškového pivka

Pivko plníme do 0,33 l a 0,75 l sklených fliaš a do 1 l PET. Na objednávku Vám naplníme pivko do uvedených fliaš pre firemné alebo súkromné účely s vlastnou etiketou s vybraným štýlom.  

Betty 12% EPM (12°)

štýl: Blonde Ale. Svetlé vrchne kvasené pivko, ktoré je blízke APE (Americký typ pivka). Svetlé pivko, bez karamelových tónov. Aróma: intenzívna. V chuti cítiť papaya, tropické ovocie. Pivko na objemnejšie "vychutnávanie"...

Intenzita arómy: 4/5
Alkohol 4,7% objemu
Horkosť: 26 IBU - nízka (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 8,4

Ave EVA 13% EPM (13°)

štýl: Stout (Milk Stout). Tmavé vrchne kvasené pivko. V chuti dominujú kávové a kakaové tóny. Lahodné, s prídavkom malého množstva laktózy, zlepšuje toto pivko renomé tmavých pív. Neveríte? Vyskúšajte... 

Intenzita arómy: 2/5
Alkohol 5,1% objemu
Horkosť: 27 IBU - nízka (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 63 

Džordžo IPA 14% EPM (14°)

štýl: IPA (India Pale Ale). Svetlé vrchne kvasené pivko. Bez karamelových tónov, použitý špičkový anglický slad a najkvalitnejšie chmele. Džordžo á la Juraj - pivko na vychutnanie. V chuti cítiť citrusové ovocie, broskyne, mango.


Intenzita arómy: 4/5
Alkohol 5,7% objemu
Horkosť: 42 IBU - strendná (vzhľadom ku štýlu 3/5)
Farba: EBC 9  
Iskrička 1988  19% EPM (19°)

štýl: Imperial IPA (India Pale Ale). Jantárové vrchne kvasené pivko. S karamelovými tónmi. Iskričia - pivko zážitok. Extra chmelené - extra horké. Plné telo a komplexná chuť. V chuti hľadajte pomaranč, mandarínku, egreš, biele víno.


Intenzita arómy: 5/5
Alkohol 7,6% objemu
Horkosť: 88 IBU - vysoká (vzhľadom ku štýlu 3/5)
Farba: EBC 18  

Hoch lager 13% EPM (13°)

štýl: varený na štýl California Common. Je to špeciálny typ ležiaku, ktorý kvasí pri vyššých teplotách. Uvarený z anglického sladu Maris Otter a českých a nemeckých chmeľov. Svetlá farba, stredné telo, primeraná horkosť, ľahká piteľnosť. Nehľadajte v ňom žiadne silné arómy po ovocí. Čistá jemná chmeľová aróma, platonicky pikantné.

Intenzita arómy: 1/5
Alkohol 5,1% objemu
Horkosť: 38 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 7    


Monča  13% EPM (13°) APA

štýl: American Pale Ale - vrchne kvasené pivko.  Ejlík iný, ako ste u nás zvyknutí. Minimálne preto, lebo sme použili úplne iné kvasnice a ako zvyčajne sme použili veeľa chmeľu spoza Mláky (oceánu). Pivko je zahmlené, chuť a vôňa intenzívnejšia. Vo vôni je cítiť šťavnaté tropické ovocie – liči, ananás, banán. V chuti tak ako vo vôni prekvapí silná šťavnatá ovocná linka tropického ovocia, borovice a na konci dochuti pomelo. Horkosť je na daný štýl nižšia a má charakter ovocnej príjemnej dochuti. Aj keď je pocit šťavnatosti daný typom kvasníc, ktoré zanechávajú vyšší zostatkový cukor, je pivko prekvasené dosucha  
Intenzita arómy: 4,5 /5
Alkohol 4,2% objemu
Horkosť: 33 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 2/5)
Farba: EBC 8,9  

Mižulák  13% EPM (13°) APA

štýl: American Pale Ale - svetlo jantárové pivko - vrchne kvasené. Číra, pekná svetlá pena a nasýtenie je na naše pomery vyššie, všeobecne ale ideálne. Vo vôni a v chuti cítiť limetku, grapefruit, černice, jemne tropické ovocie. Jemne horké na štýl, ale príjemné pivko.  
(P.S.: na fotke s prvou etiketou)
Intenzita arómy: 4,5 /5
Alkohol 5,4% objemu
Horkosť: 38 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 8,9  

J.B.B. 14% EPM (14°)

Legenda sa vracia. Ján's Best Bitter. štýl: Extra Strong Bitter - v štýle tohto anglického špeciálu sa nachádza aj špecifikácia Extra special, čo sedí Kto ešte neviete, tento náš recept vyhral pred rokom na Bratislavskej pivnej súťaži a zaujal mnoho pivkárov, ktorí hľadajú niečo neobvyklé, výnimočné.
Medená farba, stredné telo, jemné karamelové tóny v chuti, lesné ovocie - černice, jemne citrusy a náznaky slivky.


Intenzita arómy: 3/5
Alkohol 5,8% objemu
Horkosť: 44 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 16

Eliášovský prorok 11% EPM (11°)

štýl: ležiak - Pivko testujeme na vodácku sezónu do Eliášoviec. V táborisku Pod krížom sa bude čapovať tento ľahučký ležiak plzeňského typu. Veľmi jemný, príjemná chmeľová aróma a horkosť bez ovocných tónov.

Intenzita arómy: 1/5
Alkohol 4,6% objemu
Horkosť: 37 IBU - stredná (vzhľadom ku štýlu 4/5)
Farba: EBC 6