IPA či I.P.A

IPA či I.P.A. (India Pale Ale) je typ pivka zvrchu alebo vrchne kvaseného, ktoré je aktuálne asi najpopulárnejšie z tzv. ALE (angl. - čítaj ejl. Jedná sa o chuťovo (vyššia horkosť a aróma) aj sladovo (vyššia stupňovitosť - malo by byť aspoň 13,8 P) silnejšie pivko. Farba môže byť v podstate hociaká - od vemi svetlého, cez zlatisté, jantárové až po čierne (black IPA). Poddruhov IPY je viac, najčastejšie sa stretávate s Americkou IPA - viac citrusovejšia, tóny borovice, či tropického ovocia, English IPA - zemitejší charakter, ovocnosť tam ale má byť. White IPA - s pšenicou, red IPA - červená farba, Rye IPA - s ražou, Black IPA - čierna IPA. Session IPA je nižšie stupňovitá varianta pre "objemnejšie degustovanie" pri sessions = večierkoch, posedeniach atď. Double IPA - dva krát chmelená, silnejšia varianta. Imperial IPA - komplexná IPA s vysokou arómou, horkosťou a robusným telom. 

Prečo INDIA Pale ale? Existuje viacero vysvetlení: ale najlogickejšie vychádza toto: pivko z Anglicka vozené na lodiach do Indie sa kazilo. Okrem vyššieho alkoholu, chmeľ ako dobrý konzervant sa v šúľkoch sa začal dávať do hotového piva, aby dlhú cestu vo vyššých teplotách vydržal. Takýto spôsob prídavku chmeľu sa nazýva "dry hop" alebo studené chmelenie. Zistili, že do pivka sa extrahovalo aj veľa arómy a IPA bola na svete. - trochu z iného súdku - existuje aj Russian Imperial Stout, kde bolo potrebné, aby pivko nezamrzlo - takže malo pivko vysoký obsah alkoholu.

V IPE hľadáme aj možnú kvetinkovosť, ... k chutiam zas nabudúce - chmeľ je rozhodujúci.
Čo sa týka horkosti, na Slovensku ľudia od IPy nečakajú horkosť, k tomu sa "treba preladiť". Existuje americká hodnotiaca škála štýlov, ako by asi jednotlivé štýly mali vyzerať. Od farby, cez horkosť, alkohol po požadovanú stupňovitosť. Vo všeobecnosti sa ale dá polemyzovať o tom, či minimálnu úroveň 40 IBU IPA na Slovensku spĺňa aspoň polovica íp...